środa, 20 maja 2015

Piankowa góra

Była już piankowa spódnica z koła klik, teraz czas na bluzę:


Bluzę uszyłam na podstawie wykroju z Szycia krok po kroku 1/2014, raglanowe rękawy, zamek, ściągacze. Prosta rzecz a tyle uśmiechu na twarzy Kamilki :)

Z pianki uszyłam na razie pięć rzeczy, w tym dwie spódnice dla koleżanek. Tak, tak, jeszcze jeden piankowy uszytek pokażę za jakiś czas i już nie będę męczyć tematu :) Mam dosyć mieszane uczucia wobec tego materiału, z jednej strony dobrze się go nosi, szyje cudownie wręcz, ale jednak wolę "zwykłe" dresówki. Poza tym piankowych ubrań było i wciąż jest tak dużo, że nie jest łatwo zrobić z tego coś oryginalnego. Zdecydowałam więc, że idę swoją sprawdzoną, bluzową, raglanową drogą. Kiedy patrzę na uśmiech mojej małej siostrzyczki :) to wiem, że w dobrą stronę poszłam!


Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. Bluza świetna,a taka siostra jak Pani to prawdziwy skarb. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pianka jest dobra dla szczupłych osób, takich jak Twoja siostra. Bluza choć prosta, to bardzo fajna i często sprawdzone wykroje sprawdzają się najlepiej :-) Świetnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak czasu i ogromną ochotę na szycie godzę właśnie sprawdzonymi wykrojami, bez poprawek, wiem czego mogę się spodziewać a przy okazji coś nowego powstaje :)

   Usuń
 3. Takie proste bluzy są najlepsze. Będzie pasowała do wszystkiego. Bardzo mi się podobac:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, bardzo uniwersalna rzecz, do wszystkiego pasuje.

   Usuń
 4. Jeszcze nic nie szyłąm z pianki a wiedzę, ze zdobywa coraz większe grono fanek. Bluza wygląda świetnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pianka jest bardzo łatwa w szyciu/użyciu, pewnie stąd też ta duża rzesza fanek. No i trzeba przyznać, że wygląda całkiem efektownie :)

   Usuń

Dziękuję bardzo za komentarz,